Single Waterproof Schuko Power Outlet (Screw-less Terminal)
Single Waterproof Schuko Power Outlet (Screw-less Terminal)
Single Waterproof Schuko Power Outlet (Screw-less Terminal)
Single Waterproof Schuko Power Outlet (Screw-less Terminal)
Single Waterproof Schuko Power Outlet (Screw-less Terminal)

Водоотпорен една Шуко Моќ Излезни (Завртка помалку терминал)

Име на производот: Водоотпорен една Шуко Моќ Излезни (Завртка помалку терминал)

Ref No.: M65

Серии: M65 series

Боја:Light-Grey

Product Size: 90.4*64*50.3мм

Номинална струја: 16А.

Rated Voltage: 250В.

Стандарден: Европски стандард

Детали за производот

Повратни информации сега

IP Protection Level of Electric Switch & Socket Video:

 

Детали за производот

Име на производот: Single waterproof Schuko power outlet (Завртка помалку терминал)
Ref No.: M65
Серии: M65 series
Боја: Light-Grey
Product Size: 90.4*64*50.3мм
Номинална струја: 16А.
Rated Voltage: 250В.
Стандарден: Европски стандард
MOQ: 3000 pcs
Гаранција: 10 години
Апликација: Outdoor
Материјал: Компјутер,PP,TPE

 

 

 

 

 

 

 

 

Product Advantage

1. With childhood protectionstructure, can prevent children from inserting by mistake and ensure personal safety,

2. Has Dust-proof, water-prooffunction, water protection grade is IP55

3. Quick locking structure, the product can be easily locked or disassembled,

4. TUV & CE сертификат

5. Adopt good flame retardant material

 

Overview
Guangdong Jinli Electrical Appliance was established in 1985. Концентрирајте се на ѕид прекинувач и производство приклучок 35 години. Имаат 30 серија со целиот спектар на производи за да се исполнат стандардот БС, Европскиот стандард и Италија стандарден услов. Како R & Д-управувано претпријатие, we have 80 инженери, Националниот уверение лабораторија, Сопствена лиење работилница. 108 инекција машина, 20 high speed punching machine and 100 собранието линии да се создаде месечен капацитет над 10 милиони парчиња. Jinli is an ISO9001, ISO14001, и OHSAS18000 претпријатие со CE, CB, RoHs, TUV, VDE, Сашо, сертификација GCC. Ние имаме 20 години OEM & ODM искуство за среќа 500 компанијата.

 

Плаќање, Packaging & Испорака

1. Плаќање: TT or LC

2. Packaging Details
1pc/nylon bag
10pcs/inner box
100ЕЕЗ / картон

3. Port: ШУНДЕ

Ознаки:

Испратете ни ја пораката до нас:

Прашање Сега
Прашање Сега